Kurşunel Kalıp Kurumsal Logo
Türkçe English
Skip Navigation Links
ANA SAYFA
KURUMSAL
ÜRETİM
KALİTE
HABERLER & FUARLAR
REFERANSLAR
İLETİŞİM
Konya Sanayi Odası(KSO) tarafından Avrupa Birliği TRA2, TR72, TR52 ve TRB1 İstatistiki Bölge Birimi Düzey 2 Bölgeleri Kalkınma Programı kapsamında yürütülen ve 2007 yılında tamamlanan ‘Konya Sanayi Bölgelerinde Kümeleşme Potansiyeli ve Bir Pilot Uygulama Projesi’, KSO imkanları ile sürdürülüyor. Bu çalışmalar kapsamında Konya Sanayi Odası Kümelenme Merkezi Otomotiv Kümesi aylık olağan toplantısını düzenledi. Omototiv sektörü masaya yatırıldı. 

Konya Sanayi Odası bünyesinde kurulan ‘Konya Sanayi Odası Kümelenme Merkezi’ oda üyelerinin rekabet güçlerinin arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Konya Sanayi Odası Kümelenme Merkezi Otomotiv Kümesi aylık olağan toplantısını düzenledi. 

KSO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Çolak başkanlığında yapılan toplantıda ortak kullanım laboratuarının kurulması ile ilgili çalışmaların başlatılmasına, bilgi paylaşımının daha etkin ve verimli bir şekilde devam edilmesine, ortak bir fuar çalışmasının başlatılmasına ve belirlenecek fuara Konya Sanayi Odası Kümelenme Merkezi olarak katılınmasına, KOBİ’lerin en başlıca sorunlarından olan nitelikli eleman ihtiyacının giderilmesine yönelik bir AB projesinin hazırlanmasına, finans ve lojistik firmaları ile ortaklaşa çalışmak için gerekli çalışmaların başlatılmasına ve ortak gümrükleme firmaların araştırmasına karar verildi.
Ayrıca, Konya Sanayi Odası Küme Merkezi’ne, Konya’da faaliyet gösteren firmalar davet edildi. 

Toplantıda, Konya Otomotiv Kümesine Başkan olarak Mehmet Tekelioğlu seçilirken, yardımcılıklarına Hasan Kurşunel ve Hüseyin Keleş getirildi. 

KAYNAK : http://www.haberk.com/haber/18854/omototiv-sektoru-masaya-yatirildi--haberi/
 
 
 
Share |
Copyright © 2012 KURŞUNEL KALIP - Tüm Hakları Saklıdır. Point ajans